Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Kapadokya Turu

kapadokya otelleri

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Kapadokya Turu Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün PANORAMİK TUZ GÖLÜ – YERALTI ŞEHRİ – PAŞABAĞLARI - DEVELİ VADİİ – ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI – ÇANAK & ÇÖMLEK ATÖLYESİ – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ-AŞK VADİSİ

Gece yolculuğunun ardından Tuz Gölü'nü panoramik olarak görüyoruz. Ağaçlı Tesisleri'nde alacağımız kahvaltının ardından  Uçhisar'a doğru yola çıkıyoruz. Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi'ni fotoğraflayıp öğle yemeğimizi yemek üzere kaya oyma bir işçilik harikası mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya'nın meşhur Pastırmalı Kuru Fasulyesini ve Testi Kebabının tadına varma fırsatı buluyoruz. Otantik mekanda akşam yemeğimizin ardından çömlekçiliği ile ünlü Avanos'a gidiyoruz.

Avanos'ta Kızılırmak'ı görüyor ve Kızılırmak'ın kilinden yapılan çanak çömlekler hakkında bilgi alıyoruz. Ardından çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ'da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ'da peri bacaları arasında dolaşıp fotoğraf çektikten sonra ilginç peri bacası oluşumlarını içinde barındıran ve adını deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadisi (Dervent Vadisi) gezisi ile devam ediyoruz. Ürgüp'te panoramik turun ardından Asmalı Konağı'nı dışarıdan görme ve Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya'nın leziz şaraplarını tatma fırsatı buluyoruz. Günün sonunda Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller Peri Bacaları ile Şapkalı Peribacalarını görüyoruz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde akşam yemeği ve konaklamayı sağlıyoruz.

2. Gün BALON TURU – ASMALI KONAK - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TAŞ ATÖLYESİ – KAYA KİLİSELERİ

Dileyen misafirlerimiz ekstra (Ekstra 50₺) olarak balon izleme turumuza katılabilirler. Bu turda balonları havalandıkları andan itibaren izlemeye başlayabilir ve balonların havadaki muhteşem görüntülerini fotoğraflayabiliriz. Birbirinden güzel fotoğraflar çekeceğimiz bu tur balon uçuşları bitene kadar devam edecek. Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından valizlerimizi alarak otelden ayrılıyoruz. Öncelikle Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx taşının özellikleri ve işlenmesi hakkında bilgi almak için Sayan Onyx Stone Workshop'a gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesi'nin ardından eski adı Korama olan Göreme Vadisi'ndeki Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve baştan sona İncil'in tasvir edildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  19, 26 Nisan
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  19.04.2024Müsait2.999,00 TL4.499,00 TL2.999,00 TL-Taksitler »
  26.04.2024Müsait2.999,00 TL4.499,00 TL2.999,00 TL-Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • 1 Gece seçilen otellerde konaklama
  • Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı
  • Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
  • Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilir.)
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Hijyen paketi
  • 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
  • Programda belirtilen son gün akşam yemeği
  • Tüm yemeklerde alınan içecekler
  • Öğle yemekleri
  • Balon izleme turu 
  • Balon turu 
  • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
  • Müze Kart

  Kapadokya Turu Kampanya ve Fırsatları

  Ek Bilgiler

  BİLGİLENDİRMELER

  • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
  • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
  • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
  • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
  • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

  Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

  27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

  31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

  46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

  İptal Şartları

  GENEL BİLGİLENDİRME (LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ!)

  Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 30 gün öncesinden, yurt dışı turlar da 30 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde tur kullanılmış sayılacaktır! Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlarda da 30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır. Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2-1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar. Yurtdışı gezilerinde en az 1 yıl geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından TATİLZON kesinlikle sorumlu değildir.

  Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. (Konsolosluk Tarafından) TATİLZON konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşmasından Pelerin Tur sorumlu değildir. TATİLZON, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan TATİLZON sorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden TATİLZON sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

  Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, TATİLZON’un sorumluluğunda değildir. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6-24 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından TATİLZON sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. TATİLZON, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. (Her Otel İçin Geçerli Değildir) Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. İptal ve değişiklik durumunda TATİLZON SATIŞ SÖZLEŞMESİ geçerlidir.

  Vize Bilgileri

  Kapadokya Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Whatsapp Hattımız Müşteri Hizmeleri
  Hemen Arayın (0212) 539 18 90