Tatilzon Turizm ve Seyahat Acentası Belge No: 8168
Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Endülüs Turu

0 Tur Bulundu

Endülüs turu, İspanya'nın Güney kısmına düşen bir bölgeyi kapsamaktadır. Endülüs özerk bölgesi olarak bilinen bu bölge, 1492 senesine kadar yoğun olarak Müslümanların yaşadığı bir bölge olarak bilinmektedir. O tarihten sonra Müslümanların katledildiği ve bu coğrafyadan ayrılmak zorunda bırakıldığı tarihin utanç sayfalarından birini oluşturan vahşetin yaşandığı bir dönem olarak hatırlanmaktadır. İslam medeniyetine ait önemli mimari eserlerin yer aldığı ve günümüze kadar da büyük bir çoğunlukla varlığını devam ettirdiği bir destinasyon olarak görülmektedir.

Endülüs Turları İslami

Endülüs turları İslami mimari tarzının çok fazla üslubunu görme fırsatı tanımaktadır. Endülüs turları sayesinde bu bölgedeki İslam medeniyetinin başkenti olarak bilinen Sevilla kenti de gezile bilmektedir. Ayrıca bu bölgenin en önemli şehirlerinden olan Cordoba ile Malaga ve Cadiz ile Granada kentlerinde bulunan tarihi keşiflerin yapılabilmesi imkanı tanınmaktadır. Birer şehir devleti olarak varlıklarını bin beş yüzlü senelere kadar sürdüren bu İslami şehirlerdeki İslam medeniyetine dair eserler, ziyaretçilerin temaşa zevkini yaşamalarına fırsat tanımaktadır.

Bu Yaz Endülüs Turu

 • Bu yaz Endülüs turu ile geçmişte Avrupa'da İslam medeniyetinin örneklerini görmek imkan dahilinde bulunmaktadır.
 • Endülüs özerk bölgesi olarak bilinen İspanya'nın güneyindeki yerleşim alanları, palmiyeler ile çevrili caddelerle bezenmiş yaşam alanları olarak görülmektedir.
 • Zarif yapıların boy gösterdiği bu kentlerde geçmişten kalan izlerin atmosferi rahatlıkla görüle bilmektedir.
 • Eski çağların kalıntıları arasında dolaşmak isteyen insanlar, Endülüs turları sayesinde özellikle Sevilla kentinde bu hazzı yaşaya bilmektedir.

Herşey Dahil Endülüs Turu

Herşey dahil Endülüs turu sayesinde geçmişe tanıklık yapma fırsatı elde edilmektedir. Endülüs turu kapsamında en fazla dikkat çeken kentler konusunda birer birer görülme imkanı tanınmaktadır. Büyük olduğu kadar yemyeşil bahçeler ile süslü yaşam alanlarında tarihi katedraller de bulunmaktadır. Ayrıca Plaza de Espana Meydanı, muhakkak surette görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Manzarası ile insanları cezbeden Sevilla Kalesi, tekrar tekrar gidilmek istenecek yerlerin arasında yer bulmaktadır.

Büyük Endülüs Turu

 • Büyük Endülüs turu sayesinde önemli ve tarihi yerler görülmektedir.
 • Eğlenceli festivallerin tertip edildiği şehirlerin bulunduğu İspanya ülkesinde, İnsanların kendilerine uygun etkinlikleri rahatlıkla bulunabileceği bir memleket olarak bilinmektedir.
 • Akdeniz'in en eski limanlarından birine sahip olan Endülüs özerk bölgesinde yer alan Malaga liman kentinin simgesel yapılarıyla tanışma fırsatı elde edilmektedir.
 • Tarihi kalıntılarının yanında plajları ile de insanların dikkatini çeken bu bölge, tropikal bitki örtüsü ile izleyicisine harika manzaralar sunmaktadır.

Büyük Endülüs Turu Nereleri Kapsar

Büyük Endülüs turu nereleri kapsar? Büyük Endülüs turu dahilinde, Endülüs özerk bölgesi üstünde yer alan şehirlerin tamamının gezilmesi ve görülmesi kapsamaktadır. Büyüleyen görüntüsü ve harika doğal manzarası olan bitki örtüsü ile güzel anılar yaşanacak olan bu bölgeye gerçekleştirilecek Endülüs turu, diğer yanda da tarihin derinliklerinde kalan İslam mimarisinin özgün eserleri ile temaşa fırsatı yaşanmaktadır. Avrupa'nın ortasında Müslüman Araplara yönelik vahşice soykırımın izleri, Endülüs Özerk Bölgesi'nde yer alan eserlerin ruhunda görülebilmektedir.

En İyi Endülüs Turu

 • En iyi Endülüs turu kapsamında başta Akdeniz'in tarihi ilk liman kenti Malaga olmak üzere Endülüs Özerk Bölgesi'nde yer alan yaşam alanları gezile bilmektedir.
 • Özellikle Sevilla kenti, bu turun kapsamının merkezinde yer almaktadır.
 • Endülüs medeniyetinin ruhunu en iyi şekilde yansıtan Granada kenti, muhteşem özellikli Flamenko dans gösteri ile birlikte izlene bilmektedir.
 • Elhamra Sarayı'nın tepesinde huzurlu bir şekilde yukarıdan şehir temaşa edilebilmektedir.
 • Cordoba kentinde UNESCO tarafından dünya mirası listesi içerisinde yer olan bir cami olan La Mezquita, insanların gezip görmesini beklemektedir.

En Ucuz Endülüs Turları

En ucuz Endülüs turları arasında seçenek olarak birçok imkan yer almaktadır. Görkemli yapısı ve tarihe şahitlik eden hali ile şehre hakim tepe üstünde şehri temaşa fırsatı tanıyan görkemli cami, İslam medeniyetinin Endülüs topraklarındaki en önemli sembollerinden biri olarak gösterilmektedir. Orta çağın karanlık ve vahşi yüzünü hatırlatan bir yapıya sahip olan bu Cami, Avrupa'da Müslümanlara karşı yapılan katliamın izlerini taşımaktadır. Cadiz ve Ronda şehirlerinde tarihin derinliklerinde kalan vahşetin izlerini, Endülüs turu sayesinde keşfetme imkanı bulunmaktadır. Endülüs turu sayesinde İslam medeniyetine dair keşiflerin imkanına dair en ideal seçenek olarak insanlar tarihe tanıklık yapabilmektedir. İspanya turları kapsamında da gezilip görülebilecek olan Endülüs özerk bölgesi, dolu dolu bir seyahat geçirmek isteyenler için uygun şartlar altında gerçekleştirilmektedir. Genellikle yedi gece sekiz gün olarak düzenlenen bu kapsamlı Endülüs özerk bölgesi turları, bir dönemin tarihi yapılarının gezilmesi noktasında önem taşımaktadır.  

Whatsapp Hattımız Müşteri Hizmeleri
Hemen Arayın (0212) 539 18 90