Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Alaçatı Ot Festivali

Kuşadası

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Alaçatı Ot Festivali Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün Şirince – Efes – Meryem Ana – Kuşadası

Belirlenen saatte misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Şirince'ye hareket ediyoruz. Yunan yazar Dido Sotıroyo'nun "Benden Selam Söyle Anadolu’ya" adlı eserinde bahsettiği ve "Yeryüzünde cennet diye bir şey varsa bizim Kırkıca'mız (Şirince) O cennetin bir parçası olsa gerektiğidir’’dediği Şirince'de kahvaltımızı yapmak için restoranımıza gidiyoruz.

Otantik Yunan mimarisi barındıran tarihi evleri ve güzellikleri doyasıya geziyoruz. Daha sonra Efes antik kentine hareket ediyoruz. Memmius Anıtı, Küretler Caddesi, Herakles Kapısı, Arcadiane Caddesi, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Tiyatro, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticari Agora, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Palaestra ziyaret edeceğimiz yerler arasında olacak. Efes Antik Kenti ziyaretimizin ardından Hristiyan inancında yer alan Meryem Ana'nın yaşamını sürdürdüğü ve yaşamının sonlandığı ev olarak kabul edilen ve aynı zamanda Hıristiyanlar için hac merkezi olan Meryem Ana Evi'ni ziyaret ediyoruz sonrasında Çeşme de bulunan otelimize hareket.Konaklamamız Çeşme merkez otelimizde.

Otel : Çeşme Lizbonia Otel 

2. Gün Çeşme – Alaçatı Ot Festivali

Sabah otelimizde edineceğimiz sabah kahvaltısının sonrasında Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Bilinen efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu yetişen otları kimse yalnız olarak toplayamazmış. Mevcut olan bu efsanenin sırrını çözmek ve keşfetmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyon bağıyla, Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenecek Alaçatı Ot Festivaline katılım sağlıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliğini ve bitki çeşitliliğini tanıtmak ve bu bitkilerle yapılan geleneksel yemeklerin kaybolmamasını sağlamak amacıyla düzenlenen festivalde, Alaçatı'ya özgü otlar toplanarak lezzetli yemekler hazırlanmaktadır. Festivalin bu yılki ana teması deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarlarında, nemli ortamlarda yetişen ‘Ebegümeci Otu’ olacaktır.

Festival boyunca Ebegümeci Otu ile yapılmış yemekler sizlerin huzurunda yarışmaya tabi tutulacaktır. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşından dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleşim harikası sokaklarında, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alarak, üreticilerin otlu stantlarını göreceğiz ve kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış, bilinen gurmelerin yemekleri ile festivale katılan yarışmacıların yapmış olduğu ve Festival Komitesi tarafından olanak sağlanan stantlarda belirli bir ücret karşılığında sizler için servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız bulunmaktadır. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bir başka Tatilzon etkinliğinde buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İncirli Dilek Pastanesi (20:30)
 • Mecidiyeköy Meydan İETT Durakları ( Mado & Tavuk Dünyası Önü ) (21:01)
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (21:30)
 • Pendik Köprüsü Altı (21:45)
 • Çayırova Mc Donalds Önü (22:00)
 • Kartal Köprüsü Altı (22:00)
 • Gebze Center Önü (22:15)
 • Çayırova Mcdonald`s Önü (22:30)
 • İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı) (23:15)
Tur Hareket Tarihleri:
19 Nisan
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
19.04.2024Müsait3.250,00 TL3.999,00 TL3.250,00 TL-Taksitler »

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

 • TURİZM ARAÇLARI İLE ULAŞIM
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • 1 GECE KONAKLAMA
 • 1 AKŞAM YEMEĞİ (AÇIK BÜFE VEYA SET MENÜ)
 • 1 SABAH KAHVALTISI (AÇIK BÜFE)
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
 • TATİL ZON GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İLK SABAH KAHVALTISI
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM EKSTRA KİŞİSEL HARCAMALAR
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • YEMEKLERDE İÇECEKLER

Alaçatı Ot Festivali Kampanya ve Fırsatları

Ek Bilgiler

Müzekart Nedir?
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara,Nevşehir,Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOT: REHBERİMİZ UYGUN GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE , HAVA VE YOL KOŞULLARINA BAĞLI OLARAK TUR PROGRAMINDA PROGRAM EKSİKSİZ GERÇEKLEŞTİRMEK ŞARTIYLA DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLİR.

İptal Şartları

GENEL BİLGİLENDİRME (LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ!)

Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 30 gün öncesinden, yurt dışı turlar da 30 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde tur kullanılmış sayılacaktır! Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlarda da 30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır. Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2-1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar. Yurtdışı gezilerinde en az 1 yıl geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından TATİLZON kesinlikle sorumlu değildir.

Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. (Konsolosluk Tarafından) TATİLZON konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşmasından Pelerin Tur sorumlu değildir. TATİLZON, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan TATİLZON sorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden TATİLZON sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, TATİLZON’un sorumluluğunda değildir. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6-24 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından TATİLZON sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. TATİLZON, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. (Her Otel İçin Geçerli Değildir) Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. İptal ve değişiklik durumunda TATİLZON SATIŞ SÖZLEŞMESİ geçerlidir.

Vize Bilgileri

Alaçatı Ot Festivali Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Whatsapp Hattımız Müşteri Hizmeleri
Hemen Arayın (0212) 539 18 90