Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Vizesiz Üsküp Turu

Üsküp 4*lı Otel

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Vizesiz Üsküp Turu Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün İstanbul – Üsküp

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşup check-in işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Havayolları’nın PC103 sayılı tarifeli seferi ile 10:25’de Üsküp’e doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 1,5 saat sürecek uçuşumuzun ardından 10:55’te Üsküp’e varış. Varışımıza istinaden bizi bekleyen otobüsümüzle Panoramik Üsküp turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan ve evliyalar şehri olarak bahsettiği, Bursa’ya benzettiği Üsküp’te kaleye gidecek ve kaleden şehir manzarasını izleyeceğiz. Ardından şehrin Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyeti altında olduğu yaklaşık 600 yıllık geçmişten günümüze ulaşan Yahya Paşa ve Mustafa Paşa camilerini, Kapan Han’ı, II. Bayezid döneminde Davud Paşa tarafından yaptırılan ve artık Ulusal Sanat Galerisi olarak kullanılan Çifte Hamam’ı göreceğiz. Kendimizi evimizde hissedeceğimiz Türk Çarşısı’ndan sonra Üsküp’ün ortasından geçen Vardar Nehri kıyılarına varacak ve aslen Bizans İmparatoru Justinyen tarafından 6. yüzyılda yapılan ancak günümüze ulaşan haliyle Fatih Sultan Mehmed döneminde inşa edilerek 1469 yılında hizmete açılan, toplam 13 kemerli Taş Köprü’yü geçecek, Makedonya Meydanı’na doğru ilerleyeceğiz. Şehrin ana meydanı olan bu yerde 2011 yılında Makedonya Cumhuriyeti’nin yirminci kuruluş yılını kutlamak amacıyla dikilen Büyük İskender heykelini ve günümüzde iş hanı olarak hizmet veren, Ristik ailesi için 1926 yılında inşa edilen Ristik Sarayı’nı göreceğiz. Asıl adı Agnes Gonca Boyacı olan, Nobel Barış Ödülü sahibi Arnavut Katolik Rahibe Teresa’nın Üsküp doğumlu olması sebebiyle anısına kurulan, üst katı kilise alt katı ise rahibenin yaşamından kesitlerin sunulduğu bir müze olarak kullanılan Rahibe Teresa Evi’nin önünden geçerek devam edecek yolculuğumuz şehrin simgesi olan garla son bulacak. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Belirlenen saatte buluşup dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz, akşam saatlerinde ekstra düzenlenecek Makedon Gecesi Turu’na katılabilecekler.

Geceleme Otelimizde.

Makedon Gecesi Turu & Yemekli 60 €

2. Gün Üsküp

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenlenecek Matka kanyonu turumuza katılabilirler.Treska Nehri’ni barındıran bu olağanüstü doğal alanda Balkanların en derin mağarası olan Vrelo Mağarası’nı, kanyonu, kanyonda kuru on dördüncü yüzyıldan kalma manastırları göreceğiz. Yaklaşık bir saatlik tekne turumuz sırasında nefes kesen görüntülere şahit olacağımız gezimizden sonra teleferikle Vodno Dağı’na çıkacak, dağda dünyanın en büyük haçlarından birini barındıran Aziz Pantelejmon Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Temiz havada ve el değmemiş doğada bir gezi yapacağız. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimzde. 

Matka Kanyonu turu 40 € 

3. Gün Üsküp - Ohrid

Sabah Alınacak kahvaltımızın ardından Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen)’ de duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Arından Ohrid’e varşına istinaden Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları, Turumuzun ardından Ohri Gölü’ne ev sahipliği yapan ve adını Kiril alfabesini bulan Aziz Clement’in öğrencisi Aziz naum’dan alan St. Naum’a giderek ünlü manastırı görecek, gölde sandal gezisi yapacağız. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Daha sonra üsküp otelimize transfer.

Geceleme otelimizde.

Güney Makedonya Ohrid 100 € 

4. Gün Üsküp - İstanbul

Kahvaltıdan sonra serbest zaman ve odaların boşaltılması. Daha sonra rehberimizin belirttiği saatte bir araya gelecek ve Üsküp Büyük İskender Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Havayolları’nın PC352 sayılı seferiyle 10.15’de İstanbul’a hareket edeceğiz. 12.40’te şehre vardığımızda turumuz da sona erecek. Eve hoş geldiniz!

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  21, 28 Nisan • 05, 12, 19, 26 Mayıs
  Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  21.04.20244 * Otel KonaklamalıMüsait349,00 €499,00 €349,00 €--Taksitler »
  28.04.20244 * Otel KonaklamalıMüsait349,00 €499,00 €349,00 €--Taksitler »
  05.05.20244 * Otel KonaklamalıMüsait349,00 €499,00 €349,00 €--Taksitler »
  12.05.20244 * Otel KonaklamalıMüsait349,00 €499,00 €349,00 €--Taksitler »
  19.05.20244 * Otel KonaklamalıMüsait349,00 €499,00 €349,00 €--Taksitler »
  26.05.20244 * Otel KonaklamalıMüsait349,00 €499,00 €349,00 €--Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   İstanbul - Üsküp – İstanbul arası Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti

   3 gece oda/kahvaltı konaklama 

   Havalimanı vergileri

   Havaalanı / Otel / Havaalanı Transferleri

   Panoramik Üsküp şehir turu

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Yurt dışı çıkış harcı bedeli

   Programda belirtilen ekstra turlar

   Kişisel harcamalar

   Öğle ve akşam yemekleri

   Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  Vizesiz Üsküp Turu Kampanya ve Fırsatları

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Vizesiz Üsküp Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Whatsapp Hattımız Müşteri Hizmeleri
  Hemen Arayın (0212) 539 18 90